Şehzadeler Belediyesi vatandaşa 2 bin adet bez çanta dağıttı

Karayenice ‘de Başkan Çelik’e coşkulu karşılama
Şubat 21, 2019
Başkan Çelik Belediye Meclis adayları ile bir araya geldi
Şubat 25, 2019
Hepsini göster

Şehzadeler Belediyesi vatandaşa 2 bin adet bez çanta dağıttı


Şehzadeler Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak amacı ile poşet kullanımını azaltmak ve bez torba kullanımını teşvik etmek amacı ile Alaybey pazaryeri önünde Manisalı vatandaşlara 2 bin adet bez çanta dağıttı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Alaybey Pazar yeri önünde vatandaşlara 2 bin adet bez çanta dağıttı. Alaybey Pazar yeri önünde Çevre Miras Değil, Emanettir! Sloganıyla düzenlenen etkinliğe, Şehzadeler Belediye Başkan Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve Belediye Meclis üyeleri katıldı. Başkan Çelik ve beraberindeki heyetin yaptığı bez çanta dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Çevrenin bir miras değil, gelecek nesillere tertemiz bir şekilde aktarılması gereken bir emanet olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Çevre miras değil, emanettir diyerek, doğaya ve çevreye sahip çıkmak, bir bilinç oluşturmak amacı ile Şehzadeler Belediyesi olarak Alaybey Pazaryerinde vatandaşlarımıza 2 bin adet bez çanta dağıttık. Amacımız böyle bir alışkanlık kazandırmak adına katkıda bulunmaktır. Eskiden olduğu gibi fileler ve bez çantalar vatandaşlarımız tarafından kullanılsın ve petrol türevi olan poşetlerin kullanımız azalsın. Çünkü kullanılan naylon poşetler doğaya ve çevreye uzun yıllar süren büyük zararlar veriyor. Bizim geleceğimiz için çocuklarımız için çevremizi ve doğayı korumamız lazım. Bu noktada bir farkındalık ve bir bilinç oluşturmak adına, 2 bin adet bez çanta dağıtımını gerçekleştirdik. Çevre bizlere miras değil, gelecek nesillerimize aktaracağımız bir emanettir. Tüm hemşerilerimize sağlıklı güzel günler diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir