BAŞKAN ÇELİK YENİKÖY’DE ESNAF ZİYARETİ YAPTI
Mart 21, 2019
BU KADROMUZLA ŞEHRİMİZE AŞKLA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Mart 22, 2019
Hepsini göster

OKULLARIN YÜZÜ ŞEHZADELERLE GÜLDÜ

Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler ilçesinde yer alan okulların Okul Aile Birliği başkan ve üyeleriyle Öğretmenevi’nde düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.  Belediyenin eğitime yaptığı hizmetleri anlatan Başkan Çelik “ Sıfırdan üç tane okul yaptırılabilecek bir bütçeyi, biz Şehzadelerdeki okulların ihtiyaçları için harcadık. Bundan sonra da aynı aşk ve heyecanla hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler ilçesinde yer alan okulların Okul Aile Birliği başkan ve üyeleriyle bir araya geldi.  Öğretmenevi’nde düzenlenen istişare toplantısına Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş de hazır bulundu. 

“EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK OLDU”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katılımcılara hitap eden Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş,  Başkan Çelik’in her zaman eğitime destek olduğunu ifade ederek “Okul Aile Birliklerimizin başkanları üyeleri, sayın Belediye Başkanımıza okullarımızın ihtiyaçları için ulaştıklarında hiçbirini geri çevirmediler. Bizlerin de talepleri oldu, yerine getirdiler. Velilerimize, öğretmenlerimize dönük eğitim çalışmalarında hep destek oldular. Bu sayede 40’a yakın seminer gerçekleştirdik.  Eğitime verdikleri katkılardan dolayı, bize gösterdikleri güzel yüz ve insancıl yaklaşımdan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

“HİZMETLERİMİZİ BİR İLKEYLE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Okul Aile Birliği başkan ve üyelerine daha sonra Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik hitap etti.  Şehzadeler Belediyesi’nin kuruluş aşamasında karşı karşıya kaldığı durumu hatırlatan Başkan Çelik, yılmadan yorulmadan çalışarak, güler güzlü, çalışkan ve şeffaf bir belediye kurduklarını söyledi.  Şehzadeler Belediyesi’nin pek çok hizmeti hayata geçirdiğini, bu hizmetleri yaparken de bir ilkeye göre hareket ettiklerini aktaran Başkan Çelik “Biz bize oy veren, vermeyen ayrımı yapmadık. Şehzadelerde yaşayan 170 bin kişiyi 1. sınıf vatandaşımız olarak kabul ettik sevdik, saydık. Hepsine hizmet edebilmek için çaba ve gayret sarf ettik. Bunu şahidi sizlersiniz Şehzadeler halkıdır.” şeklinde konuştu. 

“EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

Okulların kendileri için son derece önemli olduğunu dile getiren Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz seçildiğimizde gidecek bir yerimiz binamız yoktu, ihtiyaçlarımız çoktu.  Şunu da belirteyim ki ilçe belediyelerinin okullarla ilgili yasal olarak bir görevi yok. Biz bugüne kadar 65 tane okulumuzun tamamına hizmet ettik. Gerek okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek, gerekse eğitim kalitesini artırmak için milyonlarca liralık ciddi bir bütçe harcadık.  Bunun yerine kendimize saray gibi bir belediye binası yapabilirdik. Ama biz biliyoruz ki en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.”

“SEÇİMLER İÇİN DEĞİL GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Okullara yapılan hizmetlerden örnekler veren Başkan Çelik “Sıfırdan üç tane okul yapılabilecek bütçeyi biz bu hizmetler için harcadık. Bana bazı belediye başkanları dediler ki; okullara bu kadar yardım etme, masraf yapma. Yarın seçim zamanı geldiğinde bunlar ortada görülmez. Bunun yerine başka binalar yap, şunları da yapmıştım diyebilirsin.  Biz de dedik ki; biz gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz.  Doğru bildiğimiz,  inandığımız için bir taraftan kuruluş sancıları yaşarken, kısıtlı imkanlarımıza rağmen,  imkanlarımızı okullarımız için seferber ettik. Bundan sonra da aynı aşk ve heyecanla hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir