KUŞLUBAHÇE’NİN KARARI CUMHUR İTTİFAKI

BAŞKAN ÇELİK “GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Mart 26, 2019
CUMHUR İTTİFAKI ADİL AYGÜL PARKI’NDA
Mart 27, 2019
Hepsini göster

KUŞLUBAHÇE’NİN KARARI CUMHUR İTTİFAKI

CUMHUR İTTİFAKI RÜZGARI KUŞLUBAHÇE’DE ESTİ

“KARALAMAYA KALKANLAR, BAŞARAMAYACAK”

KUŞLUBAHÇE’NİN KARARI CUMHUR İTTİFAKI

Seçim çalışmaları kapsamında Kuşlubahçe Mahallesi’nde vatandaşlar ile buluşan Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik “Ülkenin geleceği için can verip,  bedel ödeyen bu kadrolar, AK Partililer ve Ülkücüler, yerel yönetimlerde de hizmet destanları yazacak. Bu birlikteliği birileri kıskansa da, çatlasa da, patlasa da pazara kadar değil mezara kadar,  bir birlikteliktir. Bizi ve bu kutlu birlikteliği karalamaya kalkanlar başaramayacaklar.”  şeklinde konuştu.

Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik,  seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, İsmail Bilen ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile birlikte gittiği Kuşlubahçe Mahallesi’nde,  büyük bir coşku ile karşılandı. Mahalle girişinde havai fişek ve meşaleler ile karşılanan Başkan Çelik ve beraberindekiler daha sonra mahalle kahvesinde halka hitap etti.

YENİ DÖNEMDE HİZMET ATAĞI

Kuşlubahçe sakinlerine ilk olarak Manisa Büyükşehir Başkanvekili Güzgülü hitap etti. Güzgülü büyükşehir belediyesinin yaptığı çalışmaları anlatarak,  yeni dönem için yapmayı planladıkları projelerden söz etti.  Cumhur İttifakı’nın Şehzadelerdeki Adayı Ömer Faruk Çelik ile Manisa Büyükşehir’deki Adayı Cengiz Ergün’ün,  hükümetten ve bakanlardan alacakları destek ile yeni dönemde daha fazla hizmet edeceğini kaydeden Güzgülü,  ittifak adaylarına destek istedi.

“İLKLERE İMZA ATTIK,  REKORLAR KIRDIK”

5 yıl önce Şehzadelerin kurucu belediye başkanı olarak seçildiğini ve seçildiği dönemde yaşadıkları zorlukları anımsatan Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik ise 5 yılda gerçekleştirdikleri proje ve hizmetleri anlattı. Başkan Çelik, Şehzadeler Belediyesi’nin hizmet ve projelerinden söz ederken, ilk sıraya belediyenin kurulma çalışmalarının alınması gerektiğini ifade ederek “Biz 2014 yılında seçildiğimizde Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir durumla karşı karşıya kaldık. Gidecek bir yerimiz, masamız, bilgisayarımız, yoktu. Ancak şikayet etmedik ve ilk iş olarak belediyenin yapılanmasıyla ilgili çalışmalarımıza başladık. Çok çalıştık ve güler yüzlü, çalışkan, şeffaf bir belediye kurduk” dedi. Şehzadeler Belediyesi’nin hizmet ve projelerini anlatan Başkan Çelik “Doğumdan ölüme kadar insan hayatını ilgilendiren her alanda, insanlarımızı mutlu edecek sayısız hizmet ve projeyi hayata geçirdik.  İlklere imza attık.  Hobi Bahçeleri, Veziroğlu Sosyal Tesisleri, Kiraz Pazarı, Şehzadelerpark, Çok Amaçlı Salonlar, Kültür Taziye Evleri gibi sayısız projeyi hizmete soktuk. Ecdat yadigarı eserleri restore ederek,  Şehzadeler ve Manisa’nın sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetleri için hizmete sunduk.  Sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirdik ve Şehzadelerin 67 mahallesine kesintisiz belediyecilik hizmetlerinin götürdük. Tarım kenti Şehzadelerde ova yollarında gerçekleştirdiğimiz 3650 km malzemeli ve malzemesiz bakım çalışmamızla bir rekor kırdık.” dedi.

“ONAYLAYIP, ÖVDÜKLERİ PROJEYİ, KARALAMA ÇABASINA GİRDİLER”

Konuşmasında Şehzadelerpark projesine ayrıca değinen Başkan Çelik,  yılbaşından bu yana hizmete açılan parkın 400 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladığını söyledi.  Proje ile şehrin tarihine, kültürüne, ticaretine ve turizmine katkıda bulunduklarını kaydeden Başkan Çelik şöyle devam etti; “ Birileri çekemedi bu projeyi. Meclisteki oylamalarda bu park yapılsın diye oy verenler, attıkları twet ile bizi tebrik edenler,  tüm insanların bu parkı övdüğünü görünce karalama kampanyası içine girdiler.  Bırakın onlar ne derse desin. Ciddiye almayın. Park orada eser orada. Manisa değil Türkiye konuşuyor bu parkı.  Bizim alnımız ak çok şükür. Biz bugüne kadar tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğu delikli kuruşu bile harcarken,  kendi işimizde göstermediğimiz hassasiyeti gösterdik.  Biz sizlerin emanetine sahip çıkmanın rahatlığı içerisinde karşınızdayız.  Çamur atarak, sanatsal eserlerin fiyatları üstünden kafalarda soru işaretleri oluşturmaya çalışarak,  bizi ve bu kutlu birlikteliği karalamaya kalkanlar başaramayacaklar. Herkes onları kınıyor. Böylesine güzel bir projeyi karalamanın ne bu şehre ne de şehrin kültürüne, turizmine, ticaretine bir faydası olmaz. Hamdolsun Şehzadeler bizi de biliyor, eline kara boya alıp bizi karalamaya çalışanları da. ”  

“170 BİN KİŞİYİ GENİŞ AİLEMİZ KABUL ETTİK”

Şehzadeler Belediyesi’nde hizmet verirken kimseyi dışlamadıklarını, ötekileştirmediklerini dile getiren Başkan Çelik  “Hizmetlerimizi verirken bize oy veren, vermeyen ayrımı yapmadık. Kimseye o partili bu partili demedik. Şehzadelerdeki 170 bin kişiyi geniş ailemiz kabul ederek, herkesi sevip, sayarak herkesin hizmetkarı olduk. Bunun şahidi Allah’tır, Şehzadeler halkıdır. Biz kibir abidesi olmadık, kimseye tepeden bakmadık” şeklinde konuştu.

“BU BİRLİKTELİĞİ BİRİLERİ KISKANSA DA, ÇATLASA DA, PATLASA DA …”

Cumhur İttifakı’nın Adayı olduğunu hatırlatan Başkan Çelik  “Hamdolsun bugün bizi sadece AK Partililer ile Milliyetçi Hareket Partililer desteklemiyor. Daha önce bize, partimize oy vermemiş insanlar bugün bizi durdurup destek vereceklerini söylüyorlar.” dedi.  Cumhur İttifakı’nın temelinin 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde atıldığını dile getiren Başkan Çelik şöyle devam etti; “Bu birliktelik;  ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye can verilerek,  bedel ödenerek kuruldu.  Ülkenin geleceği için can verip,  bedel ödeyen bu kadrolar AK Partililer ve ülkücüler yerel yönetimlerde de hizmet destanları yazacak. Bu birlikteliği birileri kıskansa da, çatlasa da, patlasa da  pazara kadar değil mezara kadar bir birlikteliktir. İnşallah 31 Mart akşamı bu birlikteliğin zaferini hep birlikte kutlayacağız.  O yalanlar, iftiralar, kara lekeler de sandığın kara dibine gömülüp yok olup bitecek.” 

“DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN BEKASINI OYLAYACAĞIZ”

Kuşlubahçe sakinlerine seslenen AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise şöyle konuştu; “Cumhur İttifakı’nın 2 tane kıymetli adayı var. Şehzadelerde Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir’de Cengiz Ergün. Allah kısmet ederse, önümüzde 4 buçuk yılımız var. Bu süre içerisinde her iki belediye başkanımıza, geçmişte olduğu gibi milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte destek olmaya devam edeceğiz. Daha müreffeh, güzel, kalkınmış ve zengin bir Manisa’da birlikte huzur içerisinde yaşayalım diye. 31 Mart’ta devletimizin ve milletimizin bekasını oylayacağız. Sizlere yalan söyleyenler Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarını kötüleyenler,  şunu murad ediyor; ‘Burada bir zaaf oluşturursak, 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı biraz olsun gerilere düşürebilirsek, bu ülkedeki kazanımlarının teker teker ellerinden alırız.’ İnancımızla, kültürümüzle ve yaşamımızla alakalı ne kadar kazanımımız varsa, teker teker elimizden alırlar. 31 Mart hem hem ülkenin geleceğini, hem milletin, hem soydaşın hem de mazlum milletlerin geleceğini ilgilendiren bir seçim olacak. Cumhur İttifakı adaylarımıza desteklerinizi bekliyoruz. Elbette ki sizin desteğiniz tam olacak. Diğer partilere gönül verenlere ve gençlere geçmiş Türkiye’yi hatırlatın ki, ne kadar gelişmiş, ne kadar büyümüş Türkiye’yi daha iyi yerlere kimlerin götürebileceğinin mukayesesini yapabilsinler.” 

“KİMLERLE İTTİFAK YAPTIKLARINI MİLLETTEN GİZLİYORLAR”

Cumhur İttifakı adaylarının projelerini, hizmetlerini anlattıklarını kaydeden AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur ise “ Ne yazık ki birileri başka bir hesap içinde, başka bir strateji içerisinde projelerini anlatmak yerine Cumhur İttifakı’na saldırıyor. “ dedi. Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz gecesi gönüllerde kurulduğunu anlatan Baybatur  “ Biz Cumhur İttifakı’nı kurarken herhangi bir pazarlık içerisine girmedik. Başkanımız ve başkanvekilimiz burada sorabilirsiniz. Ne Şehzadeler büyükşehirden herhangi bir müdürlük, başkan yardımcılığı istedi, ne de büyükşehir Şehzadelerden.  Biz söz konusu vatansa gerisi teferruattır düsturuyla güç birliği yaptık. Ama bakıyoruz Manisa’nın bir başka ilçesinde gizli kapılar arkasında birileri pazarlıklar yapıyor.  Birileri hesap kitap yapıyor.  Karşımızdaki bu ittifak var ya, diyorlar ki biz CHP ve İP olarak ittifak yaptık.  PKK’nın uzantısı olan siyasi partiyi söyleyemiyorlar. Milleti kandırmaya çalışıyorlar. Kapalı kapılar ardında bütün film fırıldağı çeviriyorlar. Gizli hesaplarını Turgutlu örneğinde olduğu gibi Türkiye’nin her tarafında yapıyorlar” şeklinde konuştu.

“DÜN DESTEKLEDİKLERİ MECLİS KARARLARINI UNUTMUŞLAR”

 “Bunların hesabı kitabı bu vatanın selameti için değil” diyen Baybatur sözlerine şöyle devam etti; “Stratejilerini tamamen kendi hesapları üstüne kurmuşlar ve sürekli saldırıyorlar. Düne kadar AK Parti ve MHP içinde siyaset yapıp bir şekilde tutunamayıp ayrılanlar, dün destekledikleri meclis kararlarını unutmuşlar,  yapılanları akla ziyan şekilde eleştiriyorlar. Bunlara akıl erdirmek mümkün değil.  İmardan tutun Şehzadelerpark projesine kadar birçok konuda mecliste evet oyu vermiş adamlar bugün diyorlar ki Şehzadelerparkı satalım. Bilmiyorlar ki orası yeşil alan, oranın bir tapusu yok satılamaz. Git bir dersini çalış, öğren, ondan sonra çıkıp atıp tut.” Belediyeciliğin her kişinin değil er kişinin işi olduğunun altını çizen Baybatur “Bu er kişi de Şehzadelerde Ömer Faruk Çelik,  Büyükşehirde de Cengiz Ergün’dür.  Atıp tutuyorlar bol keseden ama millet bunları biliyor.  31 Mart akşamı biz inanıyoruz ki bunlara en güzel dersi siz sandıkta vereceksiniz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir