ECDAD YADİGARI ÇOCUKLARA HİZMET VERECEK

ŞEHZADELER HİZMETTE ÇITAYI YÜKSELTTİ
Mart 13, 2019
BAŞKAN ÇELİK RÜZGARI BU KEZ SANCAKLIBOZKÖY’DE ESTİ
Mart 18, 2019
Hepsini göster

ECDAD YADİGARI ÇOCUKLARA HİZMET VERECEK

Şehzadeler Belediyesi’nin Erler Caddesi üzerinde 1 Milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak, restorasyon çalışması yaptığı tarihi Manisa evi,  artık Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek. 

Ecdad yadigarı eserleri bir bir Manisa’ya kazandırmaya devam eden Şehzadeler Belediyesi tarihi bir yapıyı daha gerçekleştirdiği restorasyondan sonra hizmete açtı. Şehzadeler Belediyesi’nin Erler Caddesi üzerinde 1 Milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak, restorasyon çalışması yaptığı tarihi Manisa evi törenle Manisalı çocukların hizmetine sunuldu. Tarihi yapı Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek.  Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirilirken; törene Manisa Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Milletvekilleri Uğur Aydemir, Tamer Akkal, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü  ve çok sayıda davetli katıldı. 

ASLINA UYGUN RESTORE EDİLDİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi’nin zorlu kuruluş aşamasını hatırlatarak, belediyenin sonrasında hayata geçirdiği hizmetlerden söz etti.  Şehzadeler Belediyesi’nin doğumdan ölüme kadar insan hayatını ilgilendiren her alanda hizmet verdiğini kaydeden Başkan Çelik, belediyenin ecdad yadigarı tarihi eserleri de günümüze kazandırdığını söyledi. Daha önce bu kapsamda yapılan çalışmaları hatırlatan Başkan Çelik,  metruk haldeki bu binanın da yeniden hayata kazandırılması için çok titiz bir çalışma yapıldığını ifade etti. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak ilçemizdeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Erler Caddesi’nde metruk halde bulunan bu tarihi Manisa evini 1 Milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak hızlı bir şekilde restorasyon projelerini hazırladık. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından restorasyon ihalesini yaptık ve hızlı bir şekilde çalışmaları başlattık. Binanın çok uzun yıllar boyunca kullanılmaması ve metruk halde olması nedeni ile civar mahallelerdeki vatandaşlarımız için hem hijyen açısından hem de asayiş açısından büyük bir risk oluşturuyordu. Bazı esnaflarımızın dükkânları bu bina nedeni ile sürekli haşeratla doluyordu. Restorasyon projelerinin onaylamamasının ardından hızlıca çalışmalara başladık. İlk etapta tarihi binanın içerisinde yaptığımız çalışma ile 65 kamyona yakın moloz ve pisliği bu alandan tahliye ettik. Sonra projeyi aslına uygun olarak yeniden ortaya çıkardık. Tarihi Manisa evi yeni görünümü ile Manisalı hemşerilerimize güzel bir Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek.” dedi. Başkan Çelik’in konuşmasının ardından protokol üyeleri de birer konuşma yaparak tarihi yapıyı yeniden günümüze kazandıran Şehzadeler Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ettiler. Yapılan duaların ardından protokol tarafından açılış kurdelası kesilerek,  Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi hizmete açıldı. Davetliler daha sonra merkezi gezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir