BİTLİSLİLERDEN CUMHUR İTTİFAKI’NA AÇIK DESTEK

CUMHUR İTTİFAKI ADİL AYGÜL PARKI’NDA
Mart 27, 2019
ŞEHİTLER MAHALLESİ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ZAFERİNİ MÜJDELEDİ
Mart 29, 2019
Hepsini göster

BİTLİSLİLERDEN CUMHUR İTTİFAKI’NA AÇIK DESTEK

BİTLİSLİLERDEN CUMHUR İTTİFAKI’NA AÇIK DESTEK

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik,  Manisa İli Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.  Bitlislilerin Cumhur İttifakı’na açık desteklerini belirttikleri ziyarette,  belediye başkanları da imar ve kentsel dönüşümle ilgili konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün ile Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik,  Şehzadelerin mahallelerinde konvoy eşliğinde dolaşarak,  vatandaşları selamladı. Başkanlar vatandaşlardan büyük ilgi gördü.  Vatandaşlar zaman zaman konvoyu durdurup başkanlara çiçek verdi,  zaman zaman meşaleler yakıp sevgi gösterilerinde bulundu.  Şehir turu sırasında Manisa İli Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ne uğrayarak,  dernek yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen Ergün ve Çelik,  burada imar ve kentsel dönüşümle ilgili açıklamalar yaptı.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEK VERMEK BİTLİSLİLERİN GÖREVİDİR”

Dernek Başkanı Cevdet Çiçek,  Ergün ve Çelik’i derneklerinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Dernek Başkanı Cevdet Çiçek “  Önümüzde bir seçim var ve her ne kadar bu bir yerel seçim olsa da Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim.  AK Parti ve MHP çok güzel bir birliktelik ile bu seçimlere Cumhur İttifakı olarak giriyor.  Ülkemizin geleceği için bu birlikteliğe büyük bir ihtiyaç vardı.  Bu ittifaka destek vermek de hem bütün hemşehrilerimin hem de herkesin görevidir. Her iki başkanımız da çok değerli yatırımlar ve hizmetler yaptı.  Bunların devamı en büyük temennimizdir.” şeklinde konuştu. 

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İKİNCİ ALTERNATİFİMİZ OLDU”

Dernek üyelerine hitaben konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Cuma günü Tabane olarak bilinen bölgede bir miting düzenleyeceklerini ve bu mitinge Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün’ün de katılarak, destek vereceğini, herkesi mitinge davet ettiklerini söyledi.  Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz 1,5 ay önce sadece aday oldu diye buraya gelip giden insanlar değiliz. Biz nasıl dün bir sıkıntı yaşadığınızda kale gibi yanınızda durduysak,  sizi korumak kollamak için kendimizi ortaya koyduysak, biz nasıl 5 yıldan beri  en güzel şekilde burada yerinde dönüşüm yapmak için Ankara’yla mekik dokuyarak  kentsel dönüşümü  hazırlayıp imar onay sürecine getirdiysek  hiç şüpheniz olmasın ki bundan sonra da daha fazlasını ve güzelini yapacağız.” Şehzadeler Belediyesi’nin İshak Çelebi, Bayındırlık, Gediz, Kocatepe ve Dilşikar mahallerini kapsayan  kentsel dönüşüm projesinin artık ikinci bir alternatifinin  daha olduğunu kaydeden Başkan Çelik “Bakanlık nezdinde hazırladığımız dönüşüm projesi vatandaşlarımızın çoğunluğu tarafından kabul görmezse,  o zaman büyükşehir belediyesi ile oturur yeni bir imar çalışması ile bölgenin sorununu çözeriz. Cengiz Başkanımız bunun sözünü veriyor. “ şeklinde konuştu.

İMARDA ÇÖZÜM CUMHUR İTTİFAKI’NDA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün ise seçimlerden sonra pazartesi günü ilk iş olarak Manisa’nın imar konusu ele alacaklarını ve imar sorununu çözeceklerini açıkladı. Başkan Ergün  “Değerli Başkanımız Ömer Faruk Çelik,  bakanlık nezdinde bir çalışma yaptı. Sonuç itibariyle yapılan o çalışma sizler tarafından beğenilmezse yine beraber oturur ne yapılması gerekiyorsa karşılıklı fedakarlıklarla yaparız.  O çalışmamız da beğenilmezse üçüncü bir çalışma yaparız. Sizleri mağdur etmeyecek şekilde buraları ihya etmemiz lazım.” şeklinde konuştu. Manisa’da çevre yoluna kadar imar yapılacağını açıklayan Başkan Ergün “İmar çalışmalarımız Tarım Bakanımızın imzasına kaldı.  Tarım Bakanımız Manisalı. Bunu çözecek olan Cumhur İttifakı. En güzelini en iyisini yapacağız. Manisa’da imarı çözeceğiz. Daha çizimlere geçilmedi. Bakan imzasından sonra oturup bölge bölge imarı yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir