BAŞKAN ÇELİK RÜZGARI BU KEZ SANCAKLIBOZKÖY’DE ESTİ

ECDAD YADİGARI ÇOCUKLARA HİZMET VERECEK
Mart 18, 2019
CUMHUR İTTİFAKI, KAMYONCULAR KOOPERATİFİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Mart 18, 2019
Hepsini göster

BAŞKAN ÇELİK RÜZGARI BU KEZ SANCAKLIBOZKÖY’DE ESTİ

Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik,  seçim çalışmaları kapsamında gittiği Sancaklıbozköy’de büyük bir coşku ile karşılandı.  Vatandaşların bağrına bastığı Başkan Çelik, önce mahalleye yaptıklarını anımsattı sonra yapacaklarından söz etti.  Başkan Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadelerde Cumhur İttifakı Adayları için destek istediklerini ifade ederken;  vatandaşlarsa Cumhur İttifakı’nı sandıktan rekor bir oy oranı ile çıkaracaklarının sinyalini verdi.

Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik’in seçim çalışmaları kapsamındaki durağı bu kez Sancaklıbözköy Mahallesi oldu. Mahalle halkı Başkan Çelik’i havai fişek, konfeti ve meşaleler ile karşılayıp bağrına bastı. Köy kahvesinde vatandaşlar ile bir araya gelmeden önce Başkan Çelik için kurban kesildi. 

ŞEHZADELER BELEDİYESİ HİZMETLERİYLE HAYATIN HER ALANINA DOKUNDU

Coşkulu Sancaklıbozköy halkına hitap eden Başkan Çelik, beş yıldır mahalleye gelip gittiklerinin dile getirerek “Yılmadan, usanmadan, tevazuyla, samimiyetle ve gayretle çalışıyoruz.” dedi. Başkan Çelik,  Şehzadeler Belediyesi’nin kuruluş aşamasında yaşadıkları zorlukları anımsattı. Binasız, parasız, araçsız, gereçsiz çıktıkları yolda; şikayet etmeden, çok çalışarak, güler yüzlü, çalışkan ve şeffaf bir belediye kurarak, 67 mahalleye kesintisiz hizmet götürdüklerine değinen Başkan Çelik “Doğumdan ölüme kadar insan hayatının her alanına hitap eden, hayatı kolaylaştıran, sizleri mutlu eden sayısız projeleri bir bir hayata geçirdik. Şehzadelere Manisa’mıza büyük eserler kazandırdık” dedi. Hobi bahçeleri, Veziroğlu Sosyal Tesisleri, Şehzadelerpark gibi Türkiye’ye örnek olan projeler yaptıklarını ve ecdat yadigari tarihi yapıları restore ederek, günümüz hayatına yeniden kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Çelik, Manisa’nın tarımından ticaretine, kültürel hayatından sosyal hayatına kadar her alanda söz verdikleri projeleri yapmış olmanın gönül rahatlığı ile bir seçim kampanyası yürüttüklerini söyledi.

HAYATA GEÇİRİLEN HİZMETLERDEN BAZILARI

Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; “ Sıfırdan 40 tane park yaptık. Yeşil alan miktarını 218 bin metrekareden 488 bin metrekareye çıkardık. Sıfırdan 65 tane çocuk parkı, 17 tane engelli çocuklarımız için engelsiz oyun parkını biz yaptık. Çok amaçlı salonlar, kültür evleri, düğün salonları halı sahalar bir bir bizim tarafımızdan yapıldı. Şehzadelerdeki tüm okullarda izimiz var. Sıfırdan 3 tane okul yaptırabileceğimiz bütçeyi okullarımızın şartlarını iyileştirmek için harcadık. Kreşimiz, Gençlik Merkezimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi için hizmet veriyor. 10 bin aileyi Hoş Geldin Bebek projemiz kapsamında ziyaret ederek, ailelerimizin çocuk mutluluklarına ortak olduk. Şehzadelerdeki bütün camilerimizin bakım ve onarımlarını yaptık. Araç parkımıza 78 tane sıfırdan araç kazandırdık vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebilmek için. Sosyal belediyeciliğin gereklerini, fakirimizi fukaramızı rencide etmeden, reklamımızı yapmadan, yerine getirdik.  Halkla ilişkilerde marka bir belediye olduk. Kolay ulaşılabilir olduk. 3 bin 550 kilometrenin üzerinde ova yolunun bakımını yaptık.  Bu Manisa tarihinde bir rekordur. Daha bilinçli çiftçilik yapılsın diye çiftçilerimiz için kurslar düzenledik sertifikalar dağıttık. Çiftçilerimizin tarım fuarlarına ulaşımı için ücretsiz destek olduk.  Arı kovanları dağıttık.”

“ULAŞILAMAZ, ERİŞİLEMEZ OLMADIK”

Şehzadeler Belediyesi’nde hizmet verirken insan ayrımı yapmadıklarını, kimseyi ötekileştirmediklerini kaydeden Başkan Çelik  “Bütün bu hizmetleri yaparken insan ayrımı yapmadık. Bize oy veren vermeyen ayrımı yapmadık. Bu şehirde yaşayan herkesi birinci sınıf vatandaş kabul ederek, hizmetkarları olduk. Kimseye tepeden bakmadık kibir abidesi olmadık. Muhtarlarımız burada. Bir tanesi diyemez ki sen beni azarladın. Bana tepeden konuştun. Ulaşılamaz erişilemez olmadık. Bizi kim aradıysa telefonunu açtık, açamadıysak sonradan geri dönüş yaptık. Bunun Şehidi Allah’tır,  bunun şahidi Şehzadeler halkıdır.”  

“YETİMİN HAKKINI YEMEDİM, YEDİRMEDİM”

Görevdeki beş yılının ardından gönül rahatlığı ile bir seçim kampanyası yürüttüğünü ve her yere gidip herkes ile görüştüğünü ifade eden Başkan Çelik “Alnı ak, başı dik ve her hangi bir yanlışın içine girmemiş olmanın gönül rahatlığı ile her yere gidiyor kampanya yürütüyoruz.  Alnım ak çünkü 5 yıl boyunca kurulu belediyelerin yapamadığı sayısız hizmetleri yapmış olmanın rahatlığı içindeyim. Alnım ak çünkü tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedim, yedirmedim.  Her gün vatandaşların emanetine hıyanet edeceksem, yetim hakkı yiyeceksem canımı al yedirtme bana diye Allah’a dua ederek, bu hassasiyetle çalıştım.”  şeklinde konuştu.

“ONLARIN Kİ PAZARSA BİZİMKİ SARAYIN DA SARAYIDIR”

Şehzadeler Belediyesi’nin Sancaklıbozköy’e yaptığı hizmetlerden söz ederek konuşmasını sürdüren Başkan Çelik, mahalleye yaptıkları Kiraz Pazarı’ndan ise gururla söz etti. Başkan Çelik şöyle devam etti; “ Buranın bir hayali vardı. Burası kirazın başkentti.  Kuzey yarım kürenin ilk kirazı burada yetişiyor. Kiraz sezonu geldiğinde burada bir yoğunluk yaşanıyor.  Biz göreve geldiğimizde bin bir emekle kiraz yetiştiren üretici ürününü kahvehanelerde, otobüs duraklarında satmaya çalışıyordu.  Üç tane zabıta burada düzeni sağlamakta zorlanıyordu.  Kazalar yaşanıyordu zaman zaman.  Söz verdik Kiraz Pazarı yapacağız dedik. Nerede Kiraz Pazarı varsa önce gidip onları inceledik. Armutlu’da var dediler gittik. Kemalpaşa’da var dediler gittik.  Onların ki Kiraz Pazarıysa vallahi bizim yaptığımız sarayın da sarayıdır.  Manisa’nın değil, Ege Bölgesi’nin değil Türkiye’nin en modern Kiraz Pazarını binbir emekle yaptık, kiraz üreticimizin hizmetine sunduk.” 

YENİ DÜĞÜN SALONU VE MEYDAN DÜZENLEMESİ MÜJDESİ

Başkan Çelik daha sonra yeni dönemde mahalleye yapmayı planladıkları projelerden söz etti. Mahallenin düğün salonunun yetmediğine dikkat çeken Başkan Çelik “ Sancaklıbozköy’deki vatandaşlarımıza hizmet edecek yepyeni ve modern bir düğün salonu yapacağız.  Mahallemizin meydanında bir Meydan Düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Alanı daha modern ve düzenli bir hale getireceğiz.” dedi.  Yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu kaydeden Başkan Çelik, yeni dönemde Cumhur İttifakı ile birlikte yatırımları Şehzadelere daha rahat kazandıracaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir